Apprenticeship Graduates

This is a comprehensive list of all the graduates of the Eponaquest, LLC Apprenticeship program.

Class 1
Belle Shook
Bonnie Treece
Carol Roush
Charlie McGuire
Fran Nachtigall
Jennifer Jackson
Joe Esparza
Laurie Levon
Leigh Shambo
Mary-Louise Gould
Melissa Shandley
Paula Bixby
Sandra Wallin
Sara B. Willerson
Sue Ratcliffe
Xena A. Carpenter
Class 2
Carol Dickman
Cindy Jarrett
Deb Stewart
Deborah Marshall
Donna S. Clinton
Fabi Vlchek
Jane Strong
Karen Hall
Lydee Scudder
Michelle Jayne
Rebecca Paradies
Renee McClure
Robbie Nelson
Sandy Hardie
Class 3
Deborah Weiss
Denise Moody
Elizabeth Rheume
Eve B. Lee
Jennifer Grais
Jessica Paul
Mari Louhi-Lehtio
Molly DePrekel
Nancy Waite-O’Brien
Pamela Reid
Sarah Sander
Susan Ehlers
Vickie M. Cottle
Class 4
Anna Pell
Cathy Huddleston
David Sonatore
Deb Reynolds
Dulce Garcia
Karen Head
Kathie Stear
Kathy Pike
Lisa Havelin
Lori B. Cohen
Michael Grden (Mufasa)
Missy McKinney
Ruth Le Cocq
Sarah Janosik
Shelley Rosenberg
Class 5
Dottie Kluesener
Francine Reuter
Jacquie Braly
Jen Cleere
Karin Schenkel
Kitty Wright
Melissa Kaye
Mimi Meriwether
Regina Hausler
Shayelyn Woodbery
Sue Weatherill
Terry Lewis
Terry Persun
Therese Capozzola
Wren Breedlove
Yvonne Monahan
Class 6
Allison Sinclair
Bari J. Bannister
Deanna Chamberlin
Hélène Bernier
Holli Lyons
Joy Bradley
Juli Lynch
Kris Kramer
Melanie Dallas
Miranda Carey
Patricia Cameron Vitiello
Sharon Y. Bringleson
Valentina Annerino
Vanessa Malvicini
Wendy Golding
Class 7
Abby C. Williams
Barbara Alexander
Barbara K. Hanna
Cathryn Clerc
Heather A. Taylor
Lisa Dee Arie
Lynne Silver
Sarah Barron
Stacey Kollman
Class 8
Angela Dunning
Ann Stern
Francine Phillips
Georgeanna Stapleton
Helen Amanda Russell
Jan Case Koerwitz
Kelly Ramey
Lisa Murrell
Lori Wilson
Makanah Morriss
Susan Middleton
Class 9
Amanda Madorno
Anna Carnathan
Barbara Murray
Cat Cambareri
Chantal Laliberte
Jennifer Garreau
Nancy Coyne
Sun Tui
Susan Lincoln
Suzanne Cantrell
Tammy Wilbur
Class 10
Diane Molony
Jean M. DiMarco
Laurel Boyer
Patricia Wilkinson
Trish McKay
Class 11
Andi Burgis
Anne Steuart
Brent Bowyer
Elysa Ginsburg
Eva Reifler
Geneviève Sabourin
Imelda de Smet-Kessels
Megan Jackson (now Randall)
Sandie G. Hucal
Wendy LeRoy
Class 12
Elizabeth Loper
Laura Barrett
Monique Miserez
Shari Montana
Shelley Carr
Sue Smades
Terry Murray
Class 13
Carol L. Hammon-Paulson
Caroline Morgan
Dale Carnathan
Ineke Rietveld
Julie Bridge
Larney Otis
Lauren Loos
Rosie Withey
Sandra Sell-Lee
Ulrike Dietmann
Class 14
Kathleen McGarry
Mike Khan
Natasha Alexander
Tara Pogoda
Class 15
Ana Alvarado Robles
Felicity Glenister
Gillian Bergamo
Josselien Janssens
Katheryn (Kathy) Ortiz
Kristin Ames (formerly Hungenberg)
Marina Parris
Tamara Callstrom
Thea Fast
Toni Petersen
Whitney Pitts
Yvonne Zürcher
Class 16
Bricia Rodriquez-Weir
Janice Lynn Dahnke Ryan
Lauren Curtis
Pamela C. Zamel
Sanna Heijnis
Class 17
Antje Stephan
Beatrice Hunkeler
Christiane Loettgen
Elke Wedig
Emma Trossarelli
Ines Kaiser
Ira Ilse Rienecker
Judith Mayer
Kerstin Kleinow
Kristina Rosel
Line Kristiane Støvland
Natalie Frey
Sabine Heimen
Ulrike Elisabeth Mayer
Class 18
Amy Wingrove
Carole Thomas
Devorah Morris Coryell
Elizabeth Fagan
Eric Winckert
Jocelyn Casey
Linda Kingsbury
Sharon Alley
Class 19
Judy Brightman
Karen Curnow
Kristen Ableson
Kylie Peters
Louise Hillman
Class 20
Adriana Sevahn Nichols
Debi O’Brien
Heather Bain
Jim Johnson
Kate Tapper
Lucinda Vette
Marilyn Kortendick
Martina Danzer
Nicole Davis
Sheri Gaynor
Sierra Hullinger
Susan Crimmins
Class 21
Andrea Linz-Kohler
Angelica Hoelzel
Anja Knörnschild
Berthold Schaaf
Elke Müller
Gesa Fuchs
Iris Lindner
Katja Dors
Mara Nicole Ambros
Martin Roser
Sonja Matthey
Class 22
Anne Mathieu
Bernard Lamonnier
Cécile Gilbert-Kawano
Chantal Lambert Aruffe
Christophe Dreyer
Fabienne Villagrasa
Laure Soulage
Laurence Liguory
Lorraine Tilbury
Marie-Hélène Mauvenu-Willième
Quirine Regout
Sophie Marty Elissagaray
Sven Texier
Class 23
Alane (AJ) Millions
Cécile Lavault
Cyndie Hays
Diana Will
Dunia Dubón de Morales
Laura Day
Willow Moore
Class 24
Allison Kraft
Carmen Acton
Deborah Draves Legg
Didier Heymans
Giselle Faubel
Gwen Samuels
Jody Nixon
Karen Montealegre
Class 25
Angela Caceres
Claire Labaeye
Joanne M. Wholey
Mary Ohashi Pinkerton
Natasha Albeer
Sylvain Gillier-Imbs
Tara Coyote
Class 26
Alexandra Clerc
Jenelle Branom
Julie Jurgens
Class 27
Ben Skerrett
Jane Weggery
Janine Gent
Kathy Marx
Leanne Mackay
Renee Keenan
Rosemary Wyndham-Jones
Class 28
Angela Wilken
Charlotte Richardson
Erin Menut
Lesley Iles
Terri Roberson
Class 29
Anita Ingebriktsvold
Blanca Hofmann
Caroline Burrow
Ruth Tudor
Silke Breker
Susanne Breh
Class 30
Renee Adair
Sally Nilsson
Suzanne Maxwell
Class 31
Andrea Klein
Janet Murray
Laurie Baker
Meg C. Knowles
Nancy Proulx
Roxy L. Wright
Sasha N. Levy
Yong Kai Ow
Scroll to Top